گروه موسیقی آذری «گونای» بیست و هشتم مردادماه ویژه بانوان در تالار وحدت به روی صحنه رفتند.
نوای پارسی : گروه موسیقی آذربایجانی به سرپرستی ماندانا طالبی همراه حرکات آیینی نمایشی و محلی آذربایجان و لزگینکا به خوانندگی قنیره محمد اوا (باکویی) اجرا شد.
کنسرت گروه «گونای» روز پنجشنبه 28 مردادماه ساعت 15 در تالار وحدت میزبان مخاطبان خود بود.
چهاردهمین «شب آواز ایرانی» در حوزه هنری
چهاردهمین «شب‌ آواز ایرانی» 30 مردادماه با حضور اساتید و هنرمندان عرصه آواز و موسیقی ایرانی ساعت 18 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.
نوای پارسی : به نقل از پایگاه خبری، در سری جدید «شب آواز ایرانی» در هر برنامه، مانند گذشته شش گروه به اجرای برنامه پرداخت که یک گروه با عنوان مهمان ویژه از چهره‌های شناخته‌شده آواز و موسیقی اجرا دارند و پنج گروه جوان منتخب دیگر به‌شکل رقابتی به صحنه رفتند و اجرای این گروه‌ها توسط هیئت داوران که از اساتید صاحب‌نام عرصه موسیقی و آواز ایرانی‌اند، ارزیابی می‌شود. در پایان هر برنامه نیز یک گروه به‌عنوان گروه برتر معرفی ‌شد.14635684
در چهاردهمین «شب ‌آواز ایرانی» صالح صفدری همراه کاوه آهنگرانی یکی از گروه‌های شرکت‌کننده در مراسم بودند که به اجرای آوازی در مایه شوشتری با استفاده از غزل‌هایی از هوشنگ ابتهاج پرداختند.
از دیگر بخش‌های برنامه‌ «شب آواز ایرانی» می‌توان به اجرای علیرضا مومنی همراه مسعود داسدار (نوازنده تنبک) و محمدجواد شاهی (نوازنده تار) اشاره کرد که به اجرای آوازی در مایه شور با استفاده از غزل‌های حافظ پرداختند.
چهاردهمین «شب آواز ایرانی» به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری 30 مردادماه ساعت 18 در تالار «اندیشه» حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار شد.

منبع وب سایت خبری و رسانه موسیقی نوای پارسی

نظرات.

در حال حاضر هیچ نظری مربوط به این مقاله وجود دارد. شما برای اولین بار افتخار ویژه ارسال یک دیدگاه را دارید. با سپاس!

پاسخ دهید

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
* ممکن هست شما از برچسب ها و ویژگی های HTML استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>